Wcześniej od osoby na stanowisku zarządca nieruchomości wymagane było wykształcenie wyższe kierunkowe i odbyte praktyki. Teraz studia w zakresie zarządzania nieruchomościami czy z gospodarki nieruchomościami nie są już warunkiem koniecznym, co wywołuje sporo negatywnych opinii wśród osób z branży. Specjaliści uważają, że tak odpowiedzialne stanowisko powinny sprawować jedynie osoby z licencją, która jest potwierdzeniem wiedzy i kompetencji kandydata.
Alternatywą dla studiowania na kierunku związanym z zarządzaniem są szkolenia dla zarządców nieruchomości (sprawdź tutaj najnowsze oferty szkoleń i kursów). Z pewnością wiele osób wybierze właśnie tę drogę, by nauczyć się tego zawodu. Obecne wymogi stawiane przed zarządcami nieruchomości to pełna zdolność do czynności prawnych orazwymóg niekaralności za niektóreprzestępstwa. Obowiązkowe jest równieżwykupienie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej za wyrządzone potencjalnie szkody. Konflikty na linii zarządca – właściciel lub podmiot, któremu przysługuje prawo do nieruchomości rozstrzygał będzie sąd powszechny. Wcześniej jednak obie strony muszą podpisać umowę, która reguluje wzajemny zakres obowiązków.
Więcej o deregulacji zawodowej dowiedzą się Państwo z lektury artykułu „Deregulacja zawodów: zmiany dla zarządców nieruchomości”. Tekst dostępny pod tym linkiem.
Polecamy szkolenia z zakresu obsługi klienta na rynku nieruchomości w tym miejscu: www.budowlane.szkolenia24h.pl/oferty/kat_obsluga-klienta-na-rynku-nieruchomosci/
© APLIT Wszelkie prawa zastrzeżone.